05/09/2014 - Mektup Oku    Yazar: bekir simsek

Sayın Gencebay ile Sevdayı paylaşmak

Gönlümün tercümanı sayın gencebaya,

Pek kıymetli sayın orhan bey, size bey demek den çok abi demek içimden daha çok geliyor. Tabi iznin olursa. Sen benim orhan abi, hayatımda çok ayrı bir yer ifade eden birisin, hani insanın başta annesi babası kardeşleri, sevdasi kalbinde, dünyasında ayrı bir yeri vardır sen abi o kadar yakınsin ışte bana, zaten sen demiyormusun gönül dostlarim diye, bu yakınlığı sende çok iyi biliyorsun eminim.
Ben 25 yaşında türkiyede doğmuş, almanyaya küçük yaşta gelmiş anne babası çok küçükken ayrılmış bir gencim. Geçimini bir araba parçası firmasında çalışarak, hafta sonunda kenara üç beş atmak için taksicilik yapmakla sağlıyorum. Bunları söylemekle biraz kendimden bahs etmek istedim.
Küçük yaşdan itibaren müziğe çok severim. Arabeskle ilgili tüm müzikleri dinler söylerdim.Hep bağlama çalmak istemişimdir, galiba abi sendede olduğu gibi bende tam tersi o yaşlarda uzak doğu sporları ağırbasiyordu. İlerki yaşlarda senin sayende,artık bağlamaya yönelmiştim.
Seni dinlerken adeta kendimden geçiyor, her sarkinda kendimi buluyor, yok yok bu benim için yazılmış diyordum. Her nota her söz gönlüme tercüman oluyurdu. Yıllardır seni dinledim hala da bıkmadım. Her şarkıdan diğer şarkılardan bikmisimdir, ama senden asla.
Yani orhan abim, başıma geleni sen anlattin, dertlerimi kederlerimi, en guzelide sevdama sen tercüman oldun Allah razı olsun senden. Hüzünlendigimde seni açtım, efkar bastı gönlümu dedim, çok kırıldım, dokunma dedim senin gibi, gönlume hakim olamadım, gönül dedim senin gibi nedir bu çektiğim senden, hayal kırıkligina uğradım sevdadan yanada yüzüm gulmedi, yoruldu gözlerim dedim, leylami aradim, nerede gönlünün leylasi dedim…
Orhan abi sanmıyorum ki senin gibi bir müzik adamı bir daha gelsin, kanaatim o ki, Allah seni bu güzel besteleri yapsın diye yetenekler vermiş ve dünyaya göndermis.Allah sana ve ailene uzun ömürler, sağlık sıhhat versin. İnşallah bu yazdıklarım sana ulaşır okursun. Seni anlatmaya kelime bulamıyorum aslında gönlümun tercümanı demek her şeyi anlatıyor.
Bir ara konser vereceyini duydum umarım aslı vardır, seni çok görmek istiyorum.

Saygılarımla, Bekir Simsek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Sayın Gencebay ile Sevdayı paylaşmak, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments

yorumlar

1 kez okundu