04/03/2014 - Mektup Oku    Yazar: Mehmet Fatih Demirkol

Selam Olsun Sana Pir

Selamun Aleykum Pir

Öncelikle sizi her zaman kale gibi gördüğüm için tarif edilmez bir mutluluk yaşıyorum ve Rabbimden size kalan ömrünüzde sağlık ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum.

Pir, yaşım henüz 21 sizin için torun denebilecek çağlardayım ama kendimce henüz çocuk denilebilecek yaşlardayken girdim o büyülü dünyanıza. Belki çocukça duygularlaydı, şekillenmemiş duygularlaydı sizinle ilk muhabbetimiz ama zamanla sizin o eşsiz bestelerinizle benim nazarımda gönül muhabbetlerinizle toy bir çocukken şimdi anılarıma kattığınız değerlerle bir hayalin peşinden koşuyorum.

“Her insanın yaşam boyu en büyük savaşı kendiyle olan savaşıdır, kendini yenebilmiş insan en büyük zaferi kazanmıştır” demiştiniz, anlayamamıştım. Bilemezdim ki ömür denen bu yolda sizin vesilenizle Aşk Pınarından geçeceğimi. Belki”kaybettim yarınımın ümitlerini”belki “bu yolun sonunda sefil olmak da” var ama “düşe kalka varacağım yanıp sönen ümidime…”.

Küçüksün Yavrum eserinizde dediğiniz gibi bir gün başladım soru sormaya gün geldi isyan edip niye doğdum dedim, fark edemedim bir misafir gibi dünyaya gelip kaderin elinde rüyaya daldığımı. Sizden öğrendim ki ömrün ilk adımları sevgiyle atılırmış sonra isyanıma kahkahayla güldüm, sevdim sevdim çok sevdim!

Sonra büyümeye başladım hâlimce sizin şefkat dolu nağmelerinizle, boşa geçen güne pişman olup yanmaya başladım. Ağır ağır giderken ömür denen bu yolda, henüz bir hedef farkındalığında olmazken hedefi görmeye başladım.  Derdi bitmeyen gönülle baş etmeyi, dertsiz olan ömrün yaşamaya değer olmadığını, her acıda bir tecrübe bir gaye olduğunu, yaşatanın sevilmek değil sevmek olduğunu kısacası sevmeyi-sevilmeyi, yaşamayı sizden öğrendim.

Sizinle kısa bir ömür geçirebilmiş bir insan olarak her daim sizi takip etmeye çalıştım eserlerinizle tarif edilemez mutluluklar yaşarken özellikle son zamanlarda benim dünyamda şekillenen ve asıl olduğuna inandığım Orhan Gencebay imajıyla bağdaştıramadığım aktivitelere şahitlik ettim. Belki maksadımı aşıyorum, haddim değil en doğrusunu siz bilirsiniz ama bir gönül dostu olarak sizi bir sonucu olmayacak TV programlarında jurilik ederken ve ya bir siyasi partinin ideallerine aracılık ederken(her ne kadar sizin niyetinizden şüphe etmiyor olsam da) görmek beni üzüyor ve yanlış buluyorum. Sizden sizin sanatsal donanımınıza ve hayat görüşünüze uygun sizin de geçen zamanlarda dile getirdiğiniz “tasavvuf senfonisi, mevlana filmi ve özellikle de size bütün bestelerinizde eşlik etmiş sırdaşınız olabilmiş bağlamanın hakkını verecek şekilde bir bağlama konçertosu bekliyorum.

Kıymetli zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim, bir hatam olduysa affola malum “Hatasız kul olmaz”.

Sevgi ve saygılarımla

 

bir garip gönül dostu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Selam Olsun Sana Pir, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Comments

yorumlar

3 kez okundu