Selâm olsun sana Ey Koca Yürek!

 

Merhaba Orhan Baba, nasılsın. İnşallah iyisindir.. Bana tahsis edilen bu ter temiz sayfada sana olan sevgi ve saygımı en içten dileklerimde sunarak mektubuma başlamak istiyorum.

70’li yıllarda seni ilk gördüğümde, Emirgan yazlık sinemasında Bir Araya Gelemeyiz posterin bir abide gibi duruyordu. İlk fırsatta filmine gittim, en ön sıralardan seyrettim. Filminde ki karizmatik duruşun, babacanlığın ve tabii ki filme kattığın onca eser beni sana hayran bırakmıştı. Neydi o finalde çaldığın Hatasız kul olmaz, bütün salon adeta büyülenmiştik. Sinema çıkışında herkes senin büyüklüğünden söz ediyordu. Gece rüyama bile girmişti filmin sahneleri.

Günlerimiz senin plaklarını takip etmekle, ses ve hey dergilerinde senin haberlerini okumakla geçiyordu. O günlerden bu günlere kadar sayısız eser ve film ürettin, hepsi arşivimizin en güzide yerinde duruyor. Aşkımızın duası, bağrımda bir ateş var, uğrunda bir ölmek kaldı, en büyük dert ve daha niceleri.. Her şarkının ruhumuzda estirdiği fırtıların tarifi imkansız. Ve ne gariptir ki sen nasıl bu şaheserleri bir olaya itafen yazdıysan emin ol ki biz de anılarımıza, hatıralarımıza kattık.

Son zamanlarda Popstar Alaturka üyeliğin, ideal aşk reklamın, vodafone reklamın bizi içerik olarak üzmüştü. Ama Seni çok seviyorduk, senin iyi niyetinden, dürüstlüğünden kaygımız hiç olmadı. Ancak senin tabirin ile biz “Şiddetli gönül dostları”, senden artık idealist projeler bekliyoruz. Bağlama solo albümü, eserlerinin Senfonik yorumlanması gibi. Umarım vakit kaybetmeden bu projelere girişirsin, bizleri ömür boyu mutlu edersin. Çünkü bizler şimdiden evlatlarımıza ve hatta torunlarımıza senin yüce sevgini, felsefeni emsalsiz müziği aşılar olduk. Her sevgimizde de sen varsın, her hayal kırıklığımızda ve mutluluğumuzda. Sen gerçekten Yaradan’ın yaratmı olduğu özel bir insansın. Bizleri sanatından mahrum etme, bağlamana doymadan ölüp gideceğiz şu fani dünyadan..

Mekbuma son verirken, sana ve değerli ailene sağlık ve huzur diliyorum, ellerinden öpüyorum. Bu mektubu sana Orhanabi.net sitesinin sunduğu bir imkan ile yazıyorum, umarım sana ulaşır, ulaşmasa da ben en azından sana hitap etme fırsatı buldum. Saygılar ve sevgiler Koca yürek Orhan Baba.

Saygılar, İmza:

Aziz ÖZYILMAZ / 26 Şubat 2014 / Kastamonu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Sevgili Koca Yürek ( Örnek Mektup ), 10.0 out of 10 based on 5 ratings
11 kez okundu